Domov

Živím se psaním

A jednou jsem napsal o ní.

Trvalo to ale půl roku, než mi vyzradila svůj příběh. Neřekla mi totiž o sobě všechno a hned. Vždy to byly jen epizody z téměř sedmi dekád života, které jsem zaznamenával při našich setkáních. Bylo to intenzivní a bylo obtížné se do ní za toho půl roku nezamilovat. Ale přestože jsem s ní strávil hodiny a hodiny, nikdy se mi nepodařilo postřehnout vůni jejich vlasů – tak jako ji člověk postřehne při přátelském políbení na tvář. Nikdy jsem nestiskl její dlaň ani nezaslechl tón jejího hlasu. Zemřela totiž deset let předtím, než jsme se poznali.

A tak se zrodila pohádka. Místy přistrojená, občas trochu zamlžená, ale celá jenom o ní: Pohádka o Zorce.

Pak jsem poznal ještě další lidi. Vyslechl další příběhy. A taky o nich jsem napsal. Do časopisů Montana, Snow nebo Horolezec. Pěkně na papír, protože papír voní. Nebo na web horolidi.

Archiv článků na Linktree >>

Otextoval jsem taky webovky Boudy pod Sněžkou, mých oblíbených klientů Bazény Bílek a AK zahrady, napsal reklamní texty a články pro spousty dalších značek a pátým rokem tvořím PFka, co se nehážou do koše.

Další moje práce na Linkedin >>

… a žiju na horách

V Jeseníkách. V Malé Morávce. Pod Pradědem. Lyžuju a běhám po kopcích, takže na telefonu mě nezastihnete. Proto pište na jsem@honzanavratil.com.