Blog

Pour Féliciter? Nebo jen Podřadný Fascikl?

Přejeme příjemné prožití svátků vánočních a úspěšný start do nového roku. Ano, my taky. Jako stošestí v pořadí. Určitě máte radost, že jsme si na vás takto originálně vzpomněli. Jako těch stopět před námi.


To víte, přece nebudeme dělat kládu ze štégrajfu. PFko je povinnost. To se poslat musí.

Musí?

A to bych se na to podíval. Když už musí, tak ať to je alespoň Pořádnej Fičák. Psaný Fištrónem. Přijatelný Fejsbukem. A ne takovej Prachsprostej Fuck.

Protože co si budeme povídat. Když vám před Vánoci přijde do mailové schránky už nevímkolikáté přání veselých Vánoc a šťastného nového roku, zahřeje vás to tak příjemně u srdce, že tu zprávu, ještě celí rozněžnělí, uložíte do složky, kde jí bude nejlíp. Do koše.


Tak jsem byl požádán...

... abych udělal mým dvěma nejmilejším klientům PFko. Po dni bezradného tápání, vyťukávání trapných frází a jejich opětovném mazání, mlácení hlavou do stolu, čtvrtém kafi a depresivních vykřicích do ticha přestali tito dva být mými nejmilejšími klienty. Zasraný PFko!!!

Nicméně jsem si udělal dokonalou rešerši světové PF kreativity.

A 99,99 % je totální bullshit, u kterého nikdo nepřemýšlí dál, než k úvaze: "Musíme poslat PFko. Dej tam sněhuláka na pánvičce, jak si krájí mrkev. Vaše Tescoma." 

Takže se fakt není kde inspirovat. Pročež jsem sepsal...


Pět Fází Půvabem Fintěného PF

Což ve zkratce znamená vynechat slova: Vánoce, plné, pohody, lásky, klidu, v novém, roce, hodně, štěstí, zdraví, osobních a pracovních, úspěchů, přejí


1. Poslání Filigránské

Že máme mít veselý svátky nám už od srpna připomíná ten zelenej šmejd. A mnoho štěstí, zdraví a úspěchů budeme mít, dokud bude Andrej snít ve Strakovce. A on bude. A bude a bude! To si pamatujte.

Takže proč se opakovat.

Dejte tomu hloubku. Zadrnkejte na city. Donuťte adresáty vašeho PFka, aby se nad ním alespoň na chvíli zastavili a zamysleli.

bilek-pf_2019-final-2-512x1024.jpg

2. Pokleslý Frňák

Tohle je tip pro manažery všech Předokonalých Firem: Zhluboka se nadechněte... a polkněte své ego.

Už? Výborně. Po rameni se plácáte celý rok. Tak co se pro jednou vykašlat na: "Dokonalost skrytou v detailech?" Co takhle umazat ladné linky vašeho s láskou vyrobeného produktu a pro změnu se zabývat těmi lidmi na druhé straně přijímače? Když jsou ty Vánoce.

Je to přání. Pour Féliciter – pro poblahopřání. Ne pro sebechválu.3. Pozitivně Foukající

Vaše PFko musí pohladit jako vááánek. Slova volte měkkoučká jak chundelatá deka, do které se zabalíte s čajem, cukrovím a Danielle Steelovou.

A ne: "Pracujeme, projektujeme a stavíme nový rok. Váš Adolf Hitler."

Jsou Vánoce. Čas, kdy i slušní lidé brněnští povolí bicepsy a do bramborového salátu jim ukápne slza. Maximálně jedna teda. A víc ani hovno.

Tak buďte něžní. A nejen vy, chlapci. Také děvčata...

AK_zahrady-pf_2019-final-512x1024.jpg


4. Přiměřeně Ftipné

Humor je fajn. Ale mně se třeba hrozně nelíbí, když je někdo ironický až sarkastický. Ke všemu, když jde o tak vážnou věc, jako jsou Vánoce. Vždyť stačí chvilku zaváhat a na přeplněném parkovišti u obchoďáku nacouvete do auta toho pána, co jste mu před deseti minutami vyfoukli poslední televizi Samsung se 70 % slevou. A to prostě není legrace.

Ale vážně.

Vtípky na PFku ano. Ale čeho je moc, toho je příliš. Musí to mít styl a úroveň. Znovu opakuji: Jsou Vánoce.

asolo_PF_2019_asolo-512x1024.jpg

5. Předběhněte Frontu

A teď, když už skoro všechno víte, vám řeknu to hlavní. Ještě předtím si ale představte ty lidi na druhém konci - adresáty vašeho PFka. Po ránu usedají k počítači, otvírají emailovou schránku a tam... 39 nových zpráv. 38 s předmětem PF 2019. Jak z nich vyčnívá to vaše?

Takže Poslední Finesa - pošlete PFko, jaké byste sami chtěli dostat.

A já vám za něj Pošlu Fáčko.

Honza Navrátil